Przejdź do treści
„NAJJAŚNIEJSZA” - UROCZYSTOŚĆ NIEPODLEGŁOŚCIOWA W KOLNIE

„NAJJAŚNIEJSZA” - UROCZYSTOŚĆ NIEPODLEGŁOŚCIOWA W KOLNIE

7 listopada 2018 r. w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu odbyła się uroczystość, która swą tematyką nawiązywała do zbliżającej się 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W trakcie imprezy odbył się m.in. przemówienie okolicznościowe burmistrza miasta Kolno Andrzeja Dudy oraz konkurs pieśni patriotycznej i ojczyźnianej, a także rozstrzygniecie konkursu plastycznego, dotyczącego stworzenia plakatu o tematyce niepodległościowej.

Młodzież z Hufca Pracy w Kolnie na niedawnych warsztatach plastycznych wykonywała prace konkursowe w różnych technikach. Zostały one przekazane na lokalny konkurs pt. „Najjaśniejsza”, w którym brali udział uczniowie całej gminy Kolno. Wyniki rywalizacji zostały ogłoszone podczas tejże uroczystości. Okazało się, że aż prace dwóch uczestników Hufca Pracy w Kolnie zostały wyróżnione i nagrodzone. Zwycięzcy bardzo ucieszyli się z otrzymanych nagród.

Młodzież z Hufca Pracy w Kolnie chętnie bierze udział w lokalnych inicjatywach i konkursach. To dobrze wpływa również na integrację uczestników jednostki z miejscowym środowiskiem. Udział w imprezie nawiązującej do zbliżających się obchodów rocznicy odzyskania niepodległości, pozwolił w sposób aktywny wprowadzić te tematykę do codzienności naszych wychowanków i przygotować ich do nadchodzących obchodów święta 11. Listopada.

Autor, fot.: Dorota Nicewicz – wychowawca HP