Przejdź do treści
bezpieczne wakacje sezonowe zatrudnienie

ŁOMŻA: BEZPIECZNE WAKACJE 2018 – ZATRUDNIENIE SEZONOWE

Przed rozpoczęciem wakacji zostało przeprowadzone spotkanie Pośredników Pracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Łomży z uczestnikami łomżyńskiego Hufca Pracy uczącymi się w kl. I A Branżowej Szkole I Stopnia w Stowarzyszeniu Edukacji i Rynku Pracy w Łomży. Tematem pogadanki były rozmowy o bezpiecznym zatrudnieniu sezonowym letnim w kraju i za granicą.

Prowadzące zajęcia Bożena Brzeziak i Anna Łomotowska zajęcia podzieliły na dwie części, w jednej mówiono o zatrudnieniu w kraju, a w drugiej o wyjazdach zarobkowych za granicę w ramach sieci EURES. Poszukiwanie zatrudnienia odbywa się poprzez korzystanie z oferty: agencji pracy, ogłoszeń w prasie i Internecie, od znajomych, pośredników pracy w CEiPM OHP, centralnych baz danych o pracy zagranicznej w OHP.

Poinformowano młodzież, że każdą ofertę pracy można sprawdzić pod względem zatrudnienia, płacy netto i innych potrąceń, czy na pewno jest to czego szukaliśmy? Zanim umowę podpiszemy trzeba dokładnie czytać dokumenty przed ich podpisaniem. Należy pamiętać, że od 25.05.2018 r. obowiązuje w Unii Europejskiej RODO w związku z tym możemy zastrzec, aby nasze dane osobowe były szczególnie chronione i nieudostępniane innym podmiotom. Należy też strzec dokumentów tożsamości i nie oddawać ich osobom postronnym do niewiadomych nam celów.

Autor; Foto: August Mrozowicz – st. wychowawca HP