Przejdź do treści
NOC BIBLIOTEK W KOLNIE

NOC BIBLIOTEK W KOLNIE

W Kolnie, w ramach współpracy Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej oraz kolneńskich instytucji, w dniu 9 czerwca, odbyła się IV edycja Nocy Bibliotek. Tegoroczne hasło jednoczące ogólnopolską akcję brzmiało – RzeczpospoCzyta.

Hufiec Pracy w Kolnie wyróżnił się jako jeden z organizatorów imprezy, dbając o zapewnienie atrakcji uczestnikom Nocy Bibliotek. Młodzież z Hufca Pracy w Kolnie odpowiedzialna była za zapewnienie rozrywek najmłodszym oraz obsługę grilla. Dziewczęta odbywające praktyki w zakładach fryzjerskich plotły dzieciom rozmaite fryzury, maluchy mogły również skorzystać z malowania twarzy oraz brać udział w rozmaitych animacjach, grach i zabawach ruchowych, tanecznych, konkursach i innych atrakcjach. Innymi ciekawostkami było m.in. stanowisko Policji gdzie pobierane były odciski palców, stanowisko Grupy Pierwszej Pomocy prezentujące dzieciom zasady pierwszej pomocy, ponadto można było podziwiać wystawy fotograficzne dotyczące okolicznej fauny i flory.

Noc bibliotek, zgodnie z nazwą, trwała do późnych godzin wieczornych i – wnioskując po uśmiechniętych buziach najmłodszych uczestników – była bardzo udana!

Autor: Dorota Nicewicz – wychowawca HP Kolno
Foto: Katarzyna Raszczyk – wychowawca HP Kolno, Krzysztof Szostkowski – serwis kolniak24