Przejdź do treści
ZAGROŻENIA PODCZAS WAKACJI - JAK IM ZAPOBIEGAĆ

ZAMBRÓW: ZAGROŻENIA PODCZAS WAKACJI - JAK IM ZAPOBIEGAĆ?

Wakacje to czas beztroski. Staramy się odpocząć, wyluzować i naładować akumulatory. Niestety nie można wziąć urlopu od zdrowego rozsądku, zwłaszcza gdy spędzamy aktywnie czas. Trzeba odpoczywać z głową, a i uczulać na to dzieci i młodzież. W związku z tym zagrożenia podczas wakacji są gorącym obecnie tematem.

A jak im zapobiegać? Aby się o tym dowiedzieć 12 czerwca br. w ramach rozpoczęcia realizacji programu profilaktyczno-edukacyjnego „Wakacje 2018” Hufiec Pracy w Zambrowie zorganizował dla wszystkich swoich uczestników z SWEiRP spotkanie z Policją. Zagościło w jednostce dwóch dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie.
Funkcjonariusze przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego wypoczynku np. nad wodą, w górach w mieście. W trakcie spotkania policjanci zwrócili także uwagę na problem, który bardziej nasila się w okresie letnim, tj. alkohol i inne używki. Wyświetlono film oparty na faktach, który uświadamiał młodzież, jak człowiek zachowuje się po zażyciu narkotyków czy dopalaczy. Policjanci edukowali też uczestników na temat odpowiedzialności karnej za zażywanie i posiadanie narkotyków.

Na zakończenie życzyli bezpiecznych wakacji i szczęśliwego powrotu do szkoły.

Autor, Fot: Magdalena Kowalik – wychowawca HP Zambrów