Przejdź do treści
GRAJEWO: ZŁOŚĆ NIE TYLKO „PIĘKNOŚCI SZKODZI”

GRAJEWO: ZŁOŚĆ NIE TYLKO „PIĘKNOŚCI SZKODZI”

O szkodliwym dla zdrowia i jakości życia wpływie złości, gniewu i frustracji mieli okazję dowiedzieć się uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, którzy wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Grajewie. Zajęcia przeprowadzone przez doradcę zawodowego odbyły się dnia 10 stycznia 2019 r. w siedzibie WTZ w Grajewie.

Jak wiadomo uczucia i emocje stanowią „wyposażenie” każdego człowieka. Są wartością i istotą naszej natury. Towarzyszą nam na każdym etapie życia. Mogą być podstawą do dalszego rozwoju i budowania relacji z innymi, ale też mogą je ograniczać i blokować. Dlatego też ważne jest byśmy się im bezgranicznie nie poddawali, ani z nimi nie walczyli, lecz je zrozumieli, zaakceptowali i umiejętnie sobie z nimi poradzili.

Zajęcia dotyczyły głównie tych uczuć i emocji, które są dla nas nieprzyjemne. Do takich stanów zaliczyć możemy złość i frustrację, które odczuwamy w momencie starcia z życiowymi trudnościami, jakimi może okazać się okres pozostawania bez pracy i długotrwałe jej poszukiwanie.

Uczestnicy zajęć przećwiczyli rozpoznawanie i nazywanie uczuć oraz wypracowali właściwe sposoby reagowania i zachowania w sytuacji, gdy znajdą się pod wpływem silnych emocji, tak by rozładować złość nie raniąc przy tym innych osób.

Autor, fot. Monika Kuryś – doradca zawodowy MCK w Grajewie