Podlaska Woj. Komenda OHP

Podlaska WK
ul. Ciepła 40, 15-472 Białystok
tel./fax: 85 651 61 87
e-mail:
 podlaska@ohp.pl

BIPNadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

LogoUE_EFS_200

SPOTKANIA ZE STUDENTAMI UNIWERSYTETU W BIAŁYMSTOKU

19.04.2018

12:25

Joanna

8217 kwietnia 2018 r. w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Białymstoku odbyły się dwa spotkania ze studentami ostatniego roku pedagogiki resocjalizacyjnej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Tematem zajęć była działalność Ochotniczych Hufców Pracy w zakresie poradnictwa zawodowego, pośrednictwa pracy, realizowanych projektów oraz kształcenia i wychowania.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WIOSENNE PORZĄDKI 2018 W GRAJEWSKIM HUFCU

19.04.2018

12:01

Joanna

8216 kwietnia br. z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi uczestnicy Hufca Pracy w Grajewie wzięli udział w akcji „sprzątania świata”. Dzięki zaangażowaniu młodzieży udało się oczyścić pobocze drogi przy Zespole Szkół w Wojewodzinie, na której znajduje się zabytkowa „aleja lipowa”, a także część pobliskiego lasu, w którym uczestnicy hufca często ćwiczą biegi przełajowe podczas lekcji wychowania fizycznego.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WYSOKIE MAZOWIECKIE: CZY WSPÓŁCZESNY RYNEK PRACY JEST DLA LUDZI MŁODYCH?

18.04.2018

15:01

Joanna

82Droga życiowa ludzi, a szczególnie osób młodych, polega na dokonywaniu szeregu wyborów, które są odzwierciedleniem ich dorosłego życia. Najważniejszym elementem tej drogi jest decyzja o podjęciu nauki w szkole wyższej, a następnie przejście z fazy edukacji do aktywności zawodowej. Niestety młodzi często napotykają na liczne trudności z powodu niestabilnych warunków dominujących na naszym rynku.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WASILKÓW: MŁODOCIANI PRACOWNICY Z METAL-FACHU I ZAKŁADU MECHANIKI POJAZDOWEJ W SOKÓŁCE

18.04.2018

12:16

Joanna

82Spotkanie z młodzieżą uczącą się zawodu w zakładach produkcyjnych to czysta przyjemność. W Sokółce w Zakładzie Mechaniki Pojazdowej młodzi ludzie chętnie opowiadają o umiejętnościach zdobytych w warsztatach pod okiem instruktora praktycznej nauki zawodu. Najbardziej odpowiada im to, że mogą pracować bezpośrednio przy samochodach, ucząc się mechaniki od podstaw.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ZAKONCZENIE WYMIANY MIĘDZYNARODOWEJ „ZRÓBMY KROK NAPRZÓD - EUROPA DLA WSZYSTKICH"

18.04.2018

10:58

Joanna

82Uczestnicy z Hufca Pracy w Zambrowie: Dawid Łosicki, Jakub Ciuchta, Paulina Sienicka, Aleksandra Koc oraz z Hufca Pracy w Białymstoku: Maria Magdalena Stary, Klaudia Chludzińska, Dawid Kiryłowicz i Karol Półkośnik, wraz z opiekunami Grażyną Dembek oraz Jolantą Powichrowską, zakończyli udział w projekcie realizowanym na Słowacji w ramach międzynarodowej wymiany pt. „Zróbmy krok naprzód - Europa dla wszystkich programu ERASMUS+.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

IX KOLNEŃSKIE TARGI EDUKACJI I PRACY

17.04.2018

15:46

Joanna

82Studia determinują wybór drogi życiowej w najbliższej przyszłości. Jest to pierwsza ważna decyzja, którą trzeba podjąć po ukończeniu szkoły średniej. Łączy się ona z początkiem samodzielnego życia, dlatego tak ważne jest, by właściwie wybrać szkołę odpowiadającą aspiracjom i oczekiwaniom. W podjęciu decyzji o kierunku kształcenia, jak co roku, wspierają Kolneńskie Targi Edukacji i Pracy.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

KURS PRAWA JAZDY KAT. B W CEIPM W SUWAŁKACH

17.04.2018

12:43

Joanna

82Uczestnicy projektu „Od szkolenia do zatrudnienia - EFS” realizowanego w CEiPM w Suwałkach, 9 kwietnia 2018 roku rozpoczęli kurs prawa jazdy kat. B. Do wsparcia zakwalifikowało się 5 osób. Kurs prowadzi Firma Usługowo – Handlowa Anny Fejfer w Suwałkach. Uczestnicy podczas 30 godzin zajęć teoretycznych mają możliwość poznania pojęć, definicji, znaków drogowych oraz zasad zachowania ostrożności i właściwej postawy w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ŁAPY: SZUKASZ PRACY – BĄDŹ PRZYGOTOWANY

17.04.2018

08:50

Joanna

8216 kwietnia br. doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Łapach przeprowadził warsztaty z uczestnikami kursu „Pierwsza pomoc przedmedyczna”, organizowanego w ramach utrzymania rezultatów projektu „OHP jako organizator usług rynku pracy”. Spotkania miało na celu kompleksowe przygotowanie młodzieży do wejścia na rynek pracy.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WASILKÓW: SZLAKIEM JANA PAWŁA II W HAJNÓWCE

16.04.2018

13:26

Joanna

8013 kwietnia 2018 r. młodzież realizująca praktyczną i teoretyczną naukę zawodu w Hajnówce, po piątkowych zajęciach, odwiedziła pomnik upamiętniający postać papieża Św. Jana Pawła II, znajdujący się tuż obok Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce. Uczestnicy wspólnie z wychowawcami wykorzystali piękną słoneczną pogodę, w skupieniu odmówili modlitwę i zapalili znicz.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »
123456789...10

«wstecz | archiwum | wszystkie


--------

Logo_aktywni-1

--------

ECAMECAMZielona Linia

Obrona Terytorialna

---------

Grundtvig hands on help    Hands on help    EURODESK 

WKU

WOJSKOWE KOMISJE UZUPEŁNIEŃ

WKU Lomza 300x300      WKU Białystok     wkusuwalki

ŁOMŻA                                     BIAŁYSTOK                                    SUWAŁKI

-------

LOGO_kurier_poranny

Wszelkie prawa zastrzeżone Podlaska Wojewódzka Komenda OHP 2007